Stal Mielec gromi Sandecję

Aż sześć bramek, w tym pięć strzelonych przez FKS obejrzeli kibice, którzy przyszli dziś (18.10) na stadion przy Solskiego, aby obejrzeć mecz swych pupili z Sandecją Nowy Sącz.

Początek meczu należał do mielczan, którzy podeszli wysoko pod bramkę rywali, jednak to rywale strzelili gola. Nie zniechęciło to gospodarzy, którzy cierpliwie dążyli do wyrównania. I dopięli swego w 38 minucie za sprawą Łukasza Janoszki. Druga połowa to już popis FKS. Najpierw z rzutu karnego strzelił Bartosz Nowak. Potem dwukrotnie bramkarza gości pokonywał wprowadzony po przerwie Mateusz Mak. Kropkę nad „i” kilka minut przed końcem meczu postawił Wojciech Lisowski.

14. kolejka Fortuna 1 Liga, piątek, 18 październik
Stal MielecSandecja Nowy Sącz 3:1 (Janoszka 38’, Nowak 53’, Mak 81’ i 85’, Lisowski 88’)
FKS: Seweryn Kiełpin, Paweł Olszewski (46’ Szymon Stasik), Mateusz Żyro, Andreja Prokić, Łukasz Janoszka (46’ Mateusz Mak), Josip Soljić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (80’ Lukas Bielak), Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Wojciech Lisowski. Widzów: 3264.

W czwartek (24.10) Stal zagra na wyjeździe zaległy mecz 13. kolejki Fortuna I ligi z Odrą Opole. Następnie w niedzielę (27.10) mielczanie zmierzą się w Głogowie z tamtejszym Chrobrym.