Sposób na mrozy? Koksiaki

W ostatnich dniach Polskę, w tym również Mielec zaatakowały silne mrozy. W nocy z piątku na sobotę temperatury mogą zejść nawet do -20 stopni. Ten stan ma trwać do poniedziałku.

W związku z mrozem władze miasta podjęły decyzję o uruchomieniu przy przystankach autobusowych15 tzw. koksiaków, czyli metalowych kubłów z żarzącym się koksem. Poinformował dziś o tym prezydent Daniel Kozdęba, – To awaryjne ogrzewanie przydaje się szczególnie młodzieży szkolnej i starszym czekającym na autobus – napisał na Facebooku.

Internauci chwalili inicjatywę: – Skorzystałyśmy z takiego „koksiaka” dziś w drodze powrotnej z orszaku – napisała Monika. – Fajny pomysł! Z pewnością tańsze i prawdopodobnie bardziej efektywne od podgrzewanych elektrycznie ławek, etc – wtórował jej Grzegorz.
Silne mrozy spowodowały, że podjęliśmy decyzję o uruchomieniu przy przystankach komunikacji miejskiej 15 tzw. "koksiaków…

Posted by Daniel Kozdęba on Freitag, 6. Januar 2017
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.