Spektakl w Przecławiu dla ciężko chorej Mai Powrózek

Spektakl w Przecławiu dla ciężko chorej Mai Powrózek

W niedzielę (14.03) o godzinie 16 w Domu Kultury w Przecławiu odbędzie się spektakl „Tańcz mnie. Cohen”. Podczas wydarzenia zbierane będą datki na rzecz trzyletniej Mai Powrózek z Tuszymy, która od urodzenia cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę.
Zespół Smitha-Lemliego-Opitza (SLOS), z którą przede wszystkim zmaga się Maja Powrózek, to wrodzona wada metaboliczna. Dziewczynka do 14. miesiąca życia karmiono przez sondę. Obecnie spożywa jedynie niewielkie porcje zmiksowanych potraw.

Spektakl w Przecławiu dla ciężko chorej Mai Powrózek

Serca dla Mai Powrózek

Maja wymaga stałej rehabilitacji, ponieważ przez obniżone napięcie mięśniowe nie funkcjonuje jak powinna. Dzięki rehabilitacji robi małe postępy – nauczyła się raczkować. Do nauki chodzenia Maja musi nadal używać specjalnych ortez, ponieważ ma poważną wadę postawy stóp.

To nie wszystko. Dziewczynka ma problemy ze wzrokiem, w skutek czego będzie musiała przejść dwie operacje usunięcia i wszczepienia sztucznych soczewek. Majka wymaga systematycznej, codziennej rehabilitacji, całodobowej i kosztownej opieki.
W pomoc dziewczynce zaangażował się Urząd Miejski w Przecławiu. Poinformował on dziś, że kolejna partia nakrętek z serc wyruszyła do Mai Powrózek i jej rodziców wraz z drobnym upominkiem.

Spektakl w Przecławiu dla ciężko chorej Mai Powrózek

Datki na spektaklu

Datki na rzecz trzylatki z Tuszymy będą zbierane również podczas niedzielnego (14.03) spektaklu „Tańcz mnie. Cohen” w Domu Kultury w Przecławiu.

Jest to muzyczna opowieść o kanadyjskim poecie, pisarzu i piosenkarzu, Leonardzie Cohenie.  Zmarły pięć lat temu artysta przez całe, trwające 82 lata życie, nieustannie poszukiwał – inspiracji do tworzenia, sensu egzystencji, swojego miejsca na ziemi. Jego muzami były kobiety. I o tym właśnie będzie ten spektakl. Start o godzinie 16, bilety w cenie 30 zł.

Spektakl w Przecławiu dla ciężko chorej Mai Powrózek
W związku z epidemią mieszkańcy powinni przede wszystkim przybyć do Domu Kultury wcześniej. Po wejściu należy zdezynfekować dłonie oraz mieć założoną maseczkę na nos i usta. Trzeba będzie także wypełnić krótkie „covidowe” oświadczenie.

Pamiętać musimy o zachowaniu odpowiedniego dystansu oraz o wybieraniu swojego wyznaczonego miejsca na widowni. Ze względu na obowiązujące obostrzenia nieczynna będzie również szatnia.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.