Sołtyska Borowej: – Nie piliśmy alkoholu. To był domowej roboty sok z pigwy

Tuż przed rozpoczęciem ostatniej sesji Rady Gminy Borowa Urszula Jędrzejowska, sołtys wsi Borowa, rozlała do literatek bezbarwny płyn. Zamknięcie butelki, z której to robiła, przypomina nakrętkę wódki. Szklanki z napojem trafiły do uczestniczących w obradach sołtysów. Niektórzy z nich płyn rozcieńczali z sokiem. Zdarzenie to nagrała kamera.
Całą sytuację można więc  sobie obejrzeć na oficjalnym kanale YouTube gminy Borowa. Ewidentnie wygląda to na degustację wódki. – To nie był żaden alkohol, tylko sok z pigwy – protestuje sołtys Urszula Jędrzejowska. – Biorę leki na nadciśnienie, na cholesterol, i na oczy. Poza tym po każdej sesji jeżdżę samochodem do przedszkola po dzieci. Czy mogłabym to wszystko robić po alkoholu?

– To są jakieś brednie! Nie ma takiej opcji. A ten pan, który tę sprawę rozdmuchał, po prostu się mści, bo chciał być wójtem, a potem radnym i nic z tego mu nie wyszło.  Nie było żadnego ukrywania, butelka stała  na stole. Soki robię w domu, bo nie piję wody mineralnej i sztucznych soków – oburza się sołtyska.
W podobnym tonie wypowiada się Mieczysław Wiącek, przewodniczący Rady Gminy Borowa. – Nie ma żadnych dowodów na to, że sołtysi pili na sesji alkohol. Ich trzeźwość, umysłu, zachowanie, wypowiedzi,  postawa stojąca, niechwiejąca, rzeczowe i konstruktywne wypowiedzi, wszystko to wskazuje na to, że na pewno byli trzeźwi. Wydaje mi się, że zrobili sobie głupi żart, który nas dziś drogo kosztuje, bo pojawiają się różne pomówienia. Jestem przekonany, że za mojej kadencji na sali obrad nikt nie pił i nie będzie pił alkoholu. A to że sołtysi lubią sobie pożartować, to inna sprawa. Porozmawiam z nimi, poproszę ich, żeby więcej takich rzeczy nie było, bo z głupiego żartu zrobiła się wielka ogólnopolska afera – irytuje się.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

3 Komentarze

  1. Nadmiar cukru szkodzi,sok z pigwy rewelacyjny zeby pic po kryjomu,a nawet wychylac sie do tylu zeby kamera nie widziala(pierwszy pan od kamery) To troche obrazliwe dla tych ktorzy widzieli ten filmik,robienie z nas idiotow i opowiadanie tskich bredni. Troche odwagi nie zaszkodzi,pic mozna bylo,a przyznac sie juz nie. Super rada,tylko wspolczuc mieszkancom tej gminy. I jto ich wybral?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.