Solidarni w czasach epidemii. Radomyśl Wielki wsparł mielecki szpital

Urząd Miejski w Radomyślu Wielki przekazał prawie 50 000 złotych na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup aparatu do dializ dla oddziału zakaźnego. Dotacja ma związek ze zwalczaniem pandemii koronawirusa.
Od kilku dni byliśmy w kontakcie z władzami szpitala, która wskazała najpilniejsze potrzeby sprzętowe. Taką okazał się aparat do dializ W tych trudnych czasach walki z koronawirusem ta decyzja to wyraz solidarności i odpowiedzialności za życie i zdrowie mieszkańców naszego powiatu, a także pacjentów leczonych w mieleckim szpitalu – powiedział burmistrz Józef Rybiński, który kilka dni temu reprezentując gminę Radomyśl Wielki i jej mieszkańców podpisał stosowną umowę z Józefem Więcławem, dyrektorem mieleckiej lecznicy. Jej przedmiotem jest udzielenie dotacji celowej w wysokości 48 600 zł.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.