„Smoleńsk” w kinach już za miesiąc. Mamy zwiastun [FILM]

Film „Smoleńsk” wejdzie na ekrany kin 9 września – powiadomili twórcy produkcji, która już dziś ogromne wzbudza emocje. W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu. Jego fabuła skupia się na losach dziennikarki dużej stacji komercyjnej o imieniu Nina, które zdecydowała się podjąć próbę wyjaśnienia kulisów Katastrofy Smoleńskiej, która wstrząsnęła całą Polską.

W filmie zobaczymy wielu znanych aktorów: Lech Łotocki (jako Lech Kaczyński), Ewa Dałkowska (Maria Kaczyńska), Halina Łabonarska, Maciej Półtorak, Redbad Klynstra, Jerzy Zelnik, Piotr Bajor, Beata Fido (Nina), Tomasz Radawiec i Mirosława Marcheluk

„Smoleńsk” miał ukazać się pierwotnie 15 kwietnia. Producenci produkcji przesunęli jednak datę premiery. – W 2013 roku, kiedy zaczęliśmy zdjęcia wydawało nam się, że ten film skończymy w przeciągu kilku miesięcy. Ale najpierw problemy natury finansowej, potem destrukcyjna działalność pewnych instytucji, spowodowały to opóźnienie – mówił na antenie Telewizji Republika, reżyser i scenarzysta „Smoleńska” – Antoni Krauze.

W Katastrofie Smoleńskiej w z 10 kwietniu 2010 r. zginęło 96 osób, wśród nich m.in.: prezydent Lech Kaczyński z małżonką, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz załoga samolotu.

Wśród ofiar Katastrofy były też osoby związane z naszym regionem: Leszek Deptuła, poseł z Mielca; i pochodzący z Mazurów koło Raniżowa, gen. Bronisław Kwiatkowski.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.