Rząd zamyka wszystkie szkoły, uczelnie wyższe, przedszkola i żłobki

W związku z koronawirusem premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu placówek oświatowych. – Od jutra wszystkie szkoły i uczelnie wyższe w Polsce zostaną zamknięte – oświadczył premier. To samo czeka żłobki, przedszkola i kluby dziecięce.
Ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę, w czwartek i piątek placówki oświatowe będą otwarte. Lekcji jednak nie będzie. – W klasach nauczyciele będą mogli pilnować niejako dzieci, po to, by umożliwić logistykę, od strony praktycznej zorganizowanie opieki nad dziećmi. Najlepszym wyjściem dla naszych dzieci jest niewychodzenie z domu – zaznaczył premier.

Dodajmy, że do tej pory odnotowano 25 przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce, w tym jeden na Podkarpaciu (Leżajsk). Choroba ta rozprzestrzenia się drogą kropelkową (kaszel, kichanie, plucie itd.). Jednym z najważniejszych czynników walki z wirusami jest dbałość o higienę. Ważne jest mycie rąk po każdej wizycie na zewnątrz, a także unikanie dużych skupisk ludzi oraz imprez masowych.

Do tematu powrócimy.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.