Radomyscy ministranci mistrzami Polski w szachach

Radomyscy ministranci mistrzami Polski w szachach

Ministranci z parafii Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim zostali drużynowymi mistrzami Polski w szachach. Indywidualnie tytuł ten zdobył Mikołaj Kopacz. Gratulacje.

Mistrzostwa Polski Ministrantów w szachach szybkich odbyły się w sobotę (19.11) w Starachowicach. Znakomicie spisała się reprezentacja parafii Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim.
Ekipa ta wywalczyła mistrzostwo kraju, zdobywając 17,5 pkt. i pozostawiając daleko w tyle inne drużyny.

Ministranci wystąpili w składzie: Mikołaj Kopacz, Adrian Szęszoł, Szymon Woliński, Weronika Szęszoł, Amadeusz Skiba i Mateusz Dygdoń.

Starsza drużyna (Korneliusz Skiba, Cyprian Buława, Adrianna Wolińska) zajęła piąte miejsce. Zabrakło im jedynie pół punktu do zdobycia wicemistrzostwa.

Indywidualnie Mistrzem Polski Ministrantów w szachach szybkich w grupie B (rocznik 2010 i młodsi) został Mikołaj Kopacz zdobywając 6 pkt.
To nie wszystko. W klasyfikacji amatorów trzecie miejsce zdobyła z kolei Adrianna Wolińska W grupie opiekunów zwyciężył Przemysław Kopacz.

Gratulujemy zawodnikom, rodzicom i proboszczowi radomyskiej parafii, ks. Rafałowi Ciecierędze.

Radomyscy ministranci mistrzami Polski w szachach
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.