Radny PiS do starosty: – Na chodniki pieniędzy nie ma, a na „stołek” sąStarosta Stanisław Lonczak odmówił projektowania w tym roku budowy chodników w miejscowościach Kiełków, Podole i Tuszyma, w gminie Przecław. Oburzony taką decyzją jest radny powiatowy, Krzysztof Olszewski (PiS), który wcześniej wnioskował o te zadania.

– Jestem świadomy tego, że nie da się wszystkiego zrobić w jednym czasie, dlatego wniosłem o rozpoczęcie projektowania tych chodników, tak aby mogły być one wybudowane w przyszłym roku – oświadczył Krzysztof Olszewski. – Argumentacja pana starosty, że brakuje środków na ten cel jest tym bardziej niezrozumiała, że  pozwolił sobie na zatrudnienie dodatkowego etatowego członka Zarządu Powiatu. Radzę brać przykład ze starostwa w Dębicy, gdzie na etacie są tylko starosta i jego zastępca.
Przypomnijmy, że wcześniej Zbigniew Tymuła, przewodniczący klubu radnych powiatowych PiS, wyliczył, iż pięcioletni koszt zatrudnienia dodatkowego członka Zarządu Powiatu, to około 600 tys. zł.
2 Komentarze

  1. A Panu Olszewskiemu to po co stanowisko utworzyli w Urzędzie miejskim w Przecławiu? Czy było ono potrzebne ? Bo za wcześniejszych włodarzy chyba nie. To są oszczędności Panie Olszewski ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.