Przyjdź na Zaduszki Partyzanckie

W sobotę (18.11) o godz. 13 na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu  odbędą się Zaduszki Partyzanckie. – Listopad to czas, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli, ale zostali w naszej pamięci. A my chcemy wspólnie oddać hołd poległym za wolną Polskę. Po uroczystościach zapraszamy na ognisko – mówi organizator przedsięwzięcia – Piotr Pszeniczny prezes mieleckiego stowarzyszenia Prawda i Pamięć.
Cześć oficjalna wydarzenia składać się będzie z: modlitwy, recytacji wiersza, Apelu Poległych. Wszystko to odbywać się będzie przy warcie umundurowanych członków stowarzyszenia.
Akompaniament zapewni muzyk Mieleckiej Orkiestry Dętej. – Chcemy odtworzyć klimat czasów minionych, które pięknie we wierszu „Listopad” ujął Marian Hemar, a który wyeksponowaliśmy na plakacie wydarzenia – zaznacza Piotr Pszeniczny. – Chcemy spotkać się ze społecznością mielecką, budować ją, przeżywać ten czas radośnie przy  ognisku, częstując partyzanckim gulaszem.O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.