Przyjdź na Piknik Partyzancki
Wojenne losy rotmistrza Lucjana Woźniaka ps. „Grott-Szczerba” staną się kanwą sobotniego (01.07) Pikniku Partyzanckiego na stadionie w Podborzu. W ramach czwartej już odsłony tej imprezy historycznej przedstawione zostaną dwa oblicza tego dowódcy placówki Armii Krajowej w Radomyślu Wielkim: kawalerzysty i uczestnika akcji „Burza” – dowódcy oddziału partyzanckiego „Zawierucha”.
Od godz. 15.00 będzie można zobaczyć pokazy kawaleryjski, grup rekonstrukcyjnych, spadochroniarzy z 6. Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. Na najmłodszych czekać będzie dmuchany placu zabaw, czy też… deszcz cukierków. Kulminacją będzie wykonana z użyciem pirotechniki i udziałem licznych grup rekonstrukcyjnych inscenizacja akcji „Burza” prowadzonej przez oddział „Zawierucha” na terenie gm. Radomyśl Wielki latem 1944 r. Patronat nad imprezą objął Instytut Pamięci Narodowej o/ Rzeszów.

 


O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.