Przed nami wielkie otwarcie hali sportowej. Znamy program wydarzenia

Znamy termin otwarcia nowej mieleckiej hali sportowej. Będzie duże wydarzenie

Już w najbliższą środę (02.08) odbędzie się otwarcie długo wyczekiwanej w Mielcu hali sportowej. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji. Znamy program uroczystości.

Budowa hali, na której otwarcie mielczanie czekają od wielu lat, kosztowała ponad 150 mln zł, z czego 81 mln zł pochodzi z kasy miasta. Obiekt składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym basen sportowy z ośmioma torami i widownią.
W części treningowej jest boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona oraz ścianka wspinaczkowa. Główna arena hali dedykuje się dyscyplinom zespołowym. W jej otoczeniu znajdą się: szatnie, sala konferencyjna i sala rozgrzewkowa.

Obiekt oddano do użytku z dużym opóźnieniem i nie bez problemów. Mirosława Gorazd, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu, mówiła, że w nowej hali wyliczono… kilkaset usterek. Zaznaczyła, że wykonawca zobowiązał się do ich usunięcia do końca sierpnia b.r.

– To są drobne rzeczy związane m.in. z jakością tynków i posadzek oraz malowaniem. Żadna z nich nie zagraża bezpieczeństwu użytkowników – podkreśliła dyrektor mieleckiego MOSiR
Już w najbliższą środę (02.08) odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu. Na własne oczy będzie można więc zobaczyć zarówno arenę główną, jak i salę treningową oraz niektóre inne pomieszczenia.

W programie: pokazowe treningi klubów sportowych oraz drużyn ligowych, ścianka wspinaczkowa, zumba, aeromusical, gry szachowe, koncert muzyki rozrywkowej orkiestry dętej oraz pool party.

Sportową inauguracją będą towarzyskie mecze siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet z Turcją zaplanowane na piątek i sobotę (04-5.08).

Przed nami wielkie otwarcie hali sportowej. Znamy program wydarzenia
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.