Przed nami Powiatowy Jarmark Świąteczny

Przed nami Powiatowy Jarmark Świąteczny

Jutro na mieleckim Rynku odbędzie się Powiatowy Jarmark Świąteczny. Swoje produkty zaprezentuje rekordowa liczba wystawców. Będzie ich ponad setka. Start o godzinie 11.

W tym roku swoje produkty na Rynku zaprezentują wystawcy nie tylko z powiatu mieleckiego. Na Jarmark Świąteczny przyjadą także mieszkańcy: Tarnowa, Rzeszowa, Przemyśla, Nowego Targu, Kolbuszowej, Dębicy, Lublina, Tarnobrzega, Staszowa, Jasła, Leżajska, Zamościa, Krakowa i nie tylko.
Nie zabraknie smacznych potraw takich jak: barszcz czerwony, bigos, pierogi, pajdy ze smalcem, bryndzą. Będą także: sery krowie, przetwory z owoców, chałwy, ciasteczka tureckie, miody, grzane wino, oscypki, wędliny, żelki, gofry, zakręcone frytki i broziaki.

Wystawy pokażą również: wyroby rękodzielnicze, oleje tłoczone, kosmetyki naturalne, ozdoby, biżuterię, czapki, szaliki, obrazy na drewnie, kartki świąteczne, ceramiczne kafelki, balony i inne gadżety.

Wiadomo, że na Jarmark Świąteczny przyjedzie także Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Będą konkursy, zabawy i upominki dla dzieci.
W związku z wydarzeniem czasowo zmieni się organizacja ruchu w rejonie starówki. Ulica Rynek zostanie wyłączona z ruchu do godziny 7 1 poniedziałek (13.12). Ograniczenia ruchu będą dotyczyć połączeń na styku ulic Mickiewicza i Kościuszki oraz Legionów i Kilińskiego.

Zmianie ulegną także trasy Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Do godziny 6 w poniedziałek (13.12) 13 grudnia nastąpi wyłączenie z ruchu Rynku, w tym przystanków: Rynek 01 i Rynek 02.

Odjazdy autobusów będą się odbywały z przystanków przy ulicach Staszica (w obie strony) i Obrońców Pokoju (tylko w stronę ul. Staszica).

Linia nr 5 będzie kursowała dotychczasową trasą, z pominięciem wjazdu na Rynek. Szczegółowy rozkład jazdy umieszczono na przystankach MKS.
Przed nami Powiatowy Jarmark Świąteczny
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.