Przed nami Mielecki Zlot Militarny „Partyzancki Patrol”
W niedzielę (18.08) na bulwarach nad Wisłoką odbędzie się Mielecki Zlot Militarny pod hasłem „Partyzancki Patrol”. W programie wydarzenia, jak co roku, wiele atrakcji.

Na bulwarach będą m.in. prezentacje grup rekonstrukcji historycznej: im. Wojciecha Lisa „Mściciela, im. gen. Maczka w Mielcu oraz im. 1 Pułku Legi Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej Narodowych Sił Zbrojnych, im. 24. Pułku Ułanów Kraśnickich i Jazłowieckich oraz Speer – Division.

W programie też pokazy szarży i musztry ułańskiej oraz prezentacja wyposażenia Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na godz. 14.30 zaplanowano inscenizację potyczki patrolu NSZ z oddziałem Wermachtu i pacyfikację wsi w okolicach Biłgoraju. O godz. 18 odbędzie się Bieg Hetmana.
Dodatkowe atrakcje to: prezentacje zabytkowych pojazdów militarnych, strzelnica, gry i zabawy dla dzieci oraz loteria fantowa. Początek wydarzenia o godz. 13.30. Wstęp jest wolny.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.