Próbowali się włamać do nowo budowanego domu

Mieszkaniec gminy Czermin kradł, oszukiwał, niszczył...

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy usiłowali się włamać do nowo budowanego domu w Złotnikach. Było to możliwe dzięki skutecznej reakcji członka rodziny właściciela budynku.

Mężczyzna kilka dni temu przejeżdżał obok nowo budowanego domu w Złotnikach. Nagle zauważył na działce nieznanych mu mężczyzn. Natychmiast zawiadomił o tym właściciel posesji
Ten mu odpowiedział, że tego dnia nikt nie powinien tam przebywać. Kiedy włamywacze zorientowali się, że zostali zdemaskowani, wsiedli do samochodu i odjechali. Mężczyzna ruszył za nimi.

Zawiadomił również policjantów. Ci chwilę potem ujęli sprawców: mieszkańców powiatu kolbuszowskiego 47-letniego mężczyznę i jego kolegę (35 l.).

Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyźni przyjeżdżając do Złotnik mieli zamiar ukraść pompę ciepła, wartą blisko 40 000 zł. W wyniku ich działania  zniszczeniu uległa instalacja, której wartość została wyceniona przez właściciela na 5 000 zł.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyznom zarzut usiłowania włamania oraz uszkodzenia mienia. Obaj przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia.
Policjanci apelują do właścicieli nowo budowanych domów o ich odpowiednie zabezpieczanie. Jak się okazuje, bardzo ważna w takich sytuacjach jest także czujność członków rodziny i sąsiadów.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.