Prezydent: – Progi zwalniające wpływają negatywnie na stan powietrza
Nasi Czytelnicy apelują o budowę progu zwalniającego obok sklepu Lidl przy ulicy Kazimierza Jagiellończyka. Prezydent Jacek Wiśniewski, któremu przekazaliśmy tę prośbę, uważa jednak, że na tym odcinku bardziej przydałoby się bezpieczne przejście dla pieszych.

Przymierzamy się do takiego rozwiązania. Rozmawiamy o tym z inwestorami – takimi, którzy zajmują się tego typu działaniami. Robimy to po to, bo zdajemy sobie sprawę z kosztów budowy takiego przejścia. Chcemy zrealizować to w przyszłym roku, bo dziś nie mamy środków – mówi Jacek Wiśniewski.
Natomiast jeśli chodzi o progi zwalniające, to są dwie teorie – dodaje prezydent. – Jedna mówi o bezpieczeństwie, szczególnie pieszych, ale druga o ochronie środowiska. Przed każdym progiem samochód musi zwolnić, potem ruszyć, to oznacza dodatkowe spaliny emitowane do atmosfery. A więc te teorie bezpieczeństwa nie do końca wkomponowują się w kwestie zanieczyszczenia środowiska.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Samochód nie musi bardzo zwalniać kiedy jedzie z odpowiednią prędkością. Ulica Staffa 13 samochody b. Często smigają 80 a nawet 100 . Apeluję również o progi….mieszka tam dużo starszych osób i jest przedszkole. Strach przejść z parkingu do klatki .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.