Prezydent o szokującej podwyżce cen prądu

Prezydent wycofał się z zamknięcia Rynku dla aut

W przyszłym roku miasto zapłaci za energię elektryczną ponad siedem razy więcej niż obecnie. Będzie to wydatek w kwocie prawie 30 milionów złotych w skali roku. Tak wynika z wyliczeń prezydenta Jacka Wiśniewskiego.

We wtorek (13.09) w magistracie odbyło się spotkanie z kierownikami miejskich jednostek organizacyjnych. Tematem przewodnim były ceny prądu i ciepła.
Prezydent Jacek Wiśniewski zaprezentował dane, które wskazują na ponad siedmiokrotny wzrost cen energii elektrycznej w 2023 roku.

Po przetargu okazało się bowiem, że magistrat zapłaci za energię elektryczną 28 543 475 zł, czyli o ponad 24 milionów złotych brutto więcej niż w obecnie.

Przyszły rok będzie również trudnym także pod względem cen energii cieplnej. Jest to istotne w kontekście nadchodzącego sezonu grzewczego.

Do tematu odniósł się prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wiesław Tyniec. Zapewnił on, że na bieżąco analizuje zużycie energii w jednostkach miasta. Dodał, że wprowadzana jest optymalizacja pracy węzłów ciepłowniczych.
Prezydent zaapelował do wszystkich uczestników spotkania o zrozumienie powagi sytuacji.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.