Prezydent Jacek Wiśniewski: – Hala powinna powstać w innym miejscu
Przed nami realizacja jednej z największych inwestycji w historii Mielca. Mowa o budowie hali widowiskowo-sportowej, której koszt szacuje się na ponad 136 mln zł. Tymczasem prezydent miasta, Jacek Wiśniewski mówi, że obiekt ten powinien powstać w zupełnie innym miejscu. Twierdzi on również, że wyburzenie starej „Hangar Areny” było błędem.  

Lokalizacja nowej hali jest niefortunna. Obiekt ten będzie znajdować się w centrum miasta, co może wzbudzać kontrowersje – uważa prezydent Jacek Wiśniewski. – Teren też nie do końca spełnia też warunki, jeśli chodzi o miejsca parkingowe. Moim wielkim marzeniem było wybudowanie nowej hali na obrzeżach miasta, np. obok Galerii Navigator. Tam jest bardzo dużo wolnej przestrzeni do wykorzystania.

„Mielec mógł mieć dwie hale”

Starą halę, zamiast burzyć, należało wyremontować i przeznaczyć ją pod funkcje treningowe i rekreacyjne – zaznacza. – Po doprowadzeniu obiektu przy ulicy Kusocińskiego do używalności, spokojnie moglibyśmy przystąpić do wykupu gruntów, potem do wykonania odpowiedniego projektu, a następnie moglibyśmy się skupić na szukaniu funduszy na tę inwestycję. W kolejnych latach budowalibyśmy sobie nowy obiekt bez pośpiechu, nie tak jak ma to miejsce obecnie… Ale to już jednak historia, do tego nie wrócimy. Trzeba iść do przodu, pilnować tej inwestycji, i szukać finansów, żeby w ogóle ją zrealizować.
Główna arena przyszłej mieleckiej hali sportowej dedykowana będzie dyscyplinom zespołowym. Będą tam trybuny na 3023 widzów, a obok: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich i niewielka sala rozgrzewkowa. Na część basenową hali, której powierzchnia wyniesie 1520 metrów kwadratowych, składać się będą trzy niecki ze stali nierdzewnej. Termin zakończenia prac planowany jest na 2021 r.
Obecnie na placu, w którym w przyszłości ma stanąć nowa hala sportowa, trwa montowanie ponad 1200 betonowych kolumn (długich na 7-10 metrów). Mają one wzmocnić fundamenty budowli.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.