Prąd droższy o 70 procent?
Mielecka Grupa Zakupowa powstała kilka lat temu i skupia wszystkie samorządy powiatu. Jej celem jest tańsze, niż w pojedynkę, kupowanie energii elektrycznej i gazu. Tym razem jednak wzrost cen mediów jest nieunikniony. – Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w granicach 70 proc. – poinformował Tadeusz Siemek, dyrektor Departamentu Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta.
– Braliśmy pod uwagę taką możliwość i nie powinno być więc tąpnięć, jeśli chodzi o płatności. Natomiast rzeczywiście podwyżka jest spora. Mówimy o kwocie od dwóch i pół do trzech miliona złotych rocznie. Gazu nie zakupujemy za pośrednictwem tej grupy zakupowej – zastrzegł Siemek.
O Mielec Lokalnie 3108 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.