Powstaje internetowa Encyklopedia Mielca! Prace są zaawansowane!Trwają prace nad uruchomieniem internetowej Encyklopedii Mielca. Ma to być elektroniczna wersja czterech tomów pod tym samym tytułem, której autorem jest znany nad Wisłoką historyk i regionalista, Józef Witek. On również jest koordynatorem powstającego portalu. Będzie on ogólnodostępny i bezpłatny. Serwis ma zostać uruchomiony w tym roku, najprawdopodobniej tuż po wakacjach.
Wersję papierową Encyklopedii Mielca pan Józef tworzył przez 15 lat. – Oprócz biogramów ludzi są informacje o ulicach i placach, są również hasła geograficzne, przyrodnicze, przemysłowe, handlowe, komunalne, urzędnicze. A więc wszystko to, co składa się na życie miasta – tłumaczy regionalista.
– Pisałem w domu, w czasie wolnym od pracy zawodowej – wspomina pan Józef. – Popołudniami chodziłem na wywiady. Część urlopu przeznaczałem na wizyty w archiwach i bibliotekach, a weekendy na wędrowanie po Mielcu. Byłem na wszystkich ulicach, w firmach, nawet na cmentarzach itd. Żeby podołać zadaniu, trzeba było stawać bardzo wcześnie rano. Budziłem się nawet przed godziną 4.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.