Pomóżmy wydać ostatnią płytę Jacka Polaka

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 4

Przed śmiercią Jacek Polak wraz z zespołem Mr. Pollack, którego był liderem, nagrał materiał na nowy album. Na jego wydanie, niestety, zabrakło czasu. Fani wzięli jednak sprawy w swoje ręce i uruchomili zbiórkę pieniędzy na ten cel.

Jacek Polak, urodził się 1967 roku w Mielcu. W tym też mieście ukończył Technikum Mechaniczne w Zespole Szkół Technicznych. Następnie studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie.
Paganini gitary

W 1989 r. z bratem Grzegorzem założył zespół rockowy, Mr Pollack. I już rok później, po wydaniu pierwszej płyty, okrzyknięto go artystą wybitnie uzdolnionym. W 1997 r. magazyn „Gitara i bas” przyznał mu tytuł „Nowej nadziei gitary”.

Po wydaniu albumu zawierającym rockowe aranżacje utworów muzyki poważnej, Jacek Polak uzyskał przydomek „Paganini gitary elektrycznej”.

Ukoronowaniem osiągnięć zespołu było wydanie przez Metal Mind Production płyty zatytułowanej „Black Hawk” która zyskała wspaniałe opinie, zwłaszcza poza granicami naszego kraju.

Artysta zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym tytuł „Największego nieodkrytego talentu gitarowego” w USA. Przez całe życie był związany z rodzinnym miastem. Zmarł miesiąc temu (09.11.) w wyniku powikłań po koronawirusie w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu. Miał zaledwie 53 lata.

„Siedem źródeł”

Wydawało się, że jego dyskografia jest już zamknięta. Tymczasem okazuje się, że jednak nie.  Mr. Pollack przed śmiercią artysty zarejestrował materiał na nową płytę zatytułowaną „Siedem źródeł”.

Teraz fani zespołu wzięli sprawy w swoje ręce i uruchomili zbiórkę pieniędzy na wydanie albumu. Ma być on poświęcony pamięci Jacka Polaka. Pieniądze można wpłacać pod tym adresem.
Celem akcji jest uzbieranie 18 tysięcy złotych.

– Na płycie oprócz muzyki mającej charakter progresywny – rockowy, pojawią się także kawałki bluesowe  Zaznaczyć należy, że autor postawił ogromny nacisk na tekst. Płyta ma charakter mistyczny i dotyczy siedmiu darów Ducha Św., które drzemią w każdym z nas. W sferze dźwiękowej usłyszymy mocne uderzenie siedmiu strun gitary Jacka i wspaniałe solówki. Do płyty głównej dołączymy drugi krążek, który będzie niespodzianką – przekazują organizatorzy akcji.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.