Pomnik przyrody do wycięcia
Radni miejscy pozbawili sędziwą topolę statusu pomnika przyrody. Drzewo, które jest zlokalizowanej na boisku na osiedlu Rzochów, najprawdopodobniej zostanie wycięte.

– Topola ta nie przedstawia już żadnych walorów przyrodniczo krajobrazowych, co więcej – stała się niebezpieczna dla mieszkańców, w tym dzieci korzystających z boiska – tłumaczył na portalu społecznościowym Marek Zalotyński, radny z osiedla Rzochów.
– W koronie drzewa widoczny jest posusz sięgający 80 proc. jego objętości – wyjaśnia Lucjan Niziołek, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska w magistracie. – Proces zamierania konarów postępuje bardzo szybko. Na pniu widoczne jest także podłużne pęknięcie. Ponadto na drzewie widać liczne grzyby.
Decyzja o pozbawieniu topoli statusu pomnika przyrody zapadła na ostatniej sesji rady. Nie była jednak ona jednogłośna. Od głosu wstrzymał się radny Jakub Blicharczyk.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.