Policja spacyfikowała nielegalne wyścigi w Mielcu

Byłeś świadkiem tego wypadku? Zgłoś się na policję

Prawie osiemdziesiąt pojazdów policjanci skontrolowali w nocy z soboty na niedzielę (07-08.08) w Mielcu. Miało to związek z informacjami, że w tym czasie organizowane są nielegalne wyścigi samochodowe.

Mundurowi ustalili, że właśnie w nocy z soboty na niedzielę w Mielcu, mogą odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe. Uczestnicy wydarzenia gromadzili się na parkingu przy Cmentarzu Komunalnym.
Skierowani tam policjanci, podczas działań wylegitymowali blisko 80 osób. Poddano kontroli drogowej 78 samochodów, nałożyli 47 mandatów karnych – w tym 22 za przekroczenie prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy i 3 dowody rejestracyjne pojazdów.

– Dzięki tym działaniom nie doszło do nielegalnych wyścigów, gdyż nie ma przyzwolenia i akceptacji na takie zachowanie, które stanowi zagrożenie nie tylko dla uczestników, ale również dla osób postronnych – przekazuje policja.

Mundurowi apelują też do kierowców o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości. Proszą też o zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Dotyczy to głównie okolic przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Do podobnej sytuacji doszło w nocy z soboty na niedzielę (24-25.07) przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie  kierowcy gromadzili się na parkingu. Wszystko wskazywało na to, że za chwilę odbędą się tam nielegalne wyścigi samochodowe.
Policjanci nie skontrolowali tam wiele pojazdów i ujawnili przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Kilku kierowców straciło prawo jazdy.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.