Policja spacyfikowała nielegalne wyścigi samochodowe

Policja szuka świadków oszustwa przy Solskiego 6

W sobotnią noc na terenie Mielca policjanci przeprowadzili blisko 50 kontroli pojazdów. Działania te były efektem sygnałów o nielegalnych wyścigach samochodowych.
Z ustaleń policjantów wynikało, że w sobotnią (13.11) nic w Mielcu odbywać się będą nielegalne wyścigi samochodowe. Uczestnicy „imprezy” gromadzili się na parkingu przy ulicy Wojska Polskiego.

Skierowani do zabezpieczenia tych wydarzeń mundurowi wylegitymowali ponad 50 osób. Poddali też kontroli drogowej 46 samochodów, nałożyli 31 mandatów karnych, w tym 9 za przekroczenie prędkości. Zatrzymali również prawo jazdy i cztery dowody rejestracyjne pojazdów.

Policjanci przekazują, że nie ma przyzwolenia i akceptacji na nielegalne wyścigi samochodowe, czyli takie zachowanie, które stanowi zagrożenie nie tylko dla uczestników, ale również dla osób postronnych.

Apelują też o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają ostrożności.
– Taka wzmożona czujność niezbędna jest miedzy innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – zaznacza mielecka policja.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.