Pijany przewoził busem pięć osób. Wpadł w Radomyślu

Pijany Ukrainiec jechał samochodem przez Mielec

Policjanci w Radomyślu Wielkim zatrzymali kierowcę busa. W pojeździe miał pięcioro pasażerów, a w organizmie dwa promile alkoholu.
Kilka dni temu radomyscy mundurowi otrzymali informację, z której wynikało, że kierujący mercedesem sprinterem może być nietrzeźwy. Zatrzymali go w centrum Radomyśla Wielkiego.

Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Wykonywał on transport na trasie Lublin – Holandia.

Okazało się, że kierowca mercedesa jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 2 promile w jego organizmie. W busie podróżowało 5 pasażerów. Zachowanie swojego kierowcy interpretowali jako zmęczenie.

29-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, policjanci przedstawili mu zarzut umyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.
Na wniosek mieleckich funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 29-latka środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz policyjny dozór. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.