Pijany kierowca bez prawa jazdy spowodował wypadek w Zgórsku
W ręce mieleckiej policji wpadł 51-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy, który po pijanemu spowodował kolizję drogową w Zgórsku. Nie miał on uprawnień do kierowania, bo zostały mu zabrane przez sąd. I żeby było mało – był poszukiwany przez prokuraturę.

Jak doszło do wypadku w Zgórsku? Z ustaleń policji wynika, że 51-latek, jadąc volkswagenem passatem najechał na tył nissana micry. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Jednak podczas czynności podjętych na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze wyczuli od 51-latka alkohol. Mężczyzna został poddany badaniu. Urządzenie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Następnie mundurowi ustalili, że sprawca zdarzenia nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu one zabrane przez sąd za wcześniej popełnione przestępstwo. Policyjne bazy danych wykazały także, że mężczyzna jest poszukiwany przez prokuraturę sąsiedniego województwa. Mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Gdy wytrzeźwiał, mundurowi przedstawili mu zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień. W sprawie trwają dalsze czynności.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.