Pierwszą mielczanką, która urodziła się w 2018 roku, jest Milenka! [ZDJĘCIA]Milena – to pierwsza mieszkanka powiatu mieleckiego, która urodziła się w 2018 roku. Przyszła na świat w miejscowym szpitalu dokładnie 1 stycznia, dwadzieścia pięć minut po północy.

Dziś (02.1) dziewczynka otrzymała od władz miasta i powiatu symboliczne wyprawki, a jej mama – pani Patrycja Kalicka-Cygan z Mielca – została obdarowana bukietem kwiatów. W spotkaniu wziął udział również tato, który podkreślił, że Milenkę czeka w domu jeszcze dwóch starszych braci.
Starosta Zbigniew Tymuła wraz ze swoim zastępcą Marią Napieracz, przekazał również pluszowe misie dzieciom, które przyszły na świat 1 stycznia 2018 r. Było ich dziesięcioro . Nocą i rankiem drugiego stycznia na świat przyszła kolejna czwórka. – W całym 2017 r. urodziło się u nas 1143 dzieci. To o ponad sto więcej, niż w roku poprzednim – komentuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor mieleckiej lecznicy.
Szczęśliwych rodziców dziecka odwiedził dzisiaj także wykonujący zadania i kompetencje prezydenta miasta, Jan Myśliwiec. Mama pierwszej mielczanki urodzonej w roku 2018 została obdarowana bukietem kwiatów, ogromnym misiem-maskotką i specjalną wyprawką w wysokości 1000 zł.

Odwiedzanie przez samorządowe władze dzieci urodzonych w pierwszym dniu nowego roku to zwyczaj, jaki w Mielcu rok temu zapoczątkował prezydent Daniel Kozdęba. Więcej o tym TUTAJ.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.