Nowy budynek biblioteki oddadzą do użytku dopiero po wyborach

Dobiegła końca realizacja jednej z największych inwestycji Mielca ostatnich lat. Chodzi o przebudowę siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej, której koszt przekroczył 20 milionów złotych. Dzięki nadbudowie piętra obiekt zwiększył swoją kubaturę, zyskał też nowoczesny wygląd. W holu pojawiła się dwukondygnacyjną przestrzeń wystawiennicza.
W przebudowanym i odnowionym obiekcie Miejskiej Biblioteki Publicznej swoje miejsce znajdą m.in.: Centrum Informacji o Regionie, czytelnia naukowa i czasopism bieżących, e-czytelnia i e-biblioteka, Kącik Dziecka oraz Strefa Nastolatka. Obecnie w gmachu biblioteki trwają prace porządkowe.

Myślę, że jesteśmy w bardzo dobrym miejscu i momencie – mówi Joanna Kruszyńska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. – Na finiszu są prace związane z wyposażeniem tego budynku. Planowaliśmy oddanie obiektu biblioteki do użytku na przełomie września i października. Myślę jednak, że najlepszym terminem będzie okres po wyborach, czyli po 13 października.

Co będzie w nowej bibliotece? – Myślę, że dużo więcej działalności niż było w dawnej siedzibie. Na pewno będą to rzeczy związane z czytelnictwem – zaznacza Joanna Kruszyńska.
Tak wyglądał stary obiekt biblioteki.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.