Nowe pawilony handlowe na miejskim targowisku

Nowe pawilony handlowe na miejskim targowisku

Zakończył się drugi etap prac na targowisku obok Hali Targowej przy ulicy Wolności. Koszt zadania przekroczył dwa miliony złotych.

Dzięki inwestycji na miejskim targowisku pojawiło się szesnaście nowoczesnych pawilonów. Obiekty te wykonano w technologii płyty warstwowej.
Wyposażono je w instalacje (elektryczną, grzewczą i wodno-kanalizacyjną) z indywidualnymi układami pomiarowymi. Pawilony posiadają także drzwi antywłamaniowe i elektryczne rolety zewnętrzne na okna. Całość dopełnia zadaszenie ciągu pieszego pomiędzy pawilonami, a zadaszeniem straganów.

Są nowe nawierzchnie z kostki brukowej na ciągu komunikacyjnym i elementy małej architektury, czyli  stojaki na rowery i kosz na śmieci.

Prace na miejskim targowisku rozpoczęto ponad dwa lata temu od rozbiórki. Zdemontowano stragany, zerwano starą nawierzchnię z płytek chodnikowych. Potem ruszyły prace budowlane.

Stoiska zyskały zadaszenie, a dzięki odwodnieniu kupcy nie muszą już obawiać się podtopień.
Miejsca handlowe mają oświetlenie w technologii LED. Na placu zamontowano trzy punkty poboru wody. Pojawił się szalet. Poszerzono drogę wewnętrzną. Wszystko to kosztowało dwa miliony złotych.

Mielec ma nowoczesne targowisko [ZDJĘCIA]
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.