Nowa hala sportowa otwarta już w listopadzie?

Zobacz najnowsze zdjęcia wnętrza mieleckiej hali

Na placu budowy hali sportowo-widowiskowej kończą się ostatnie prace wykończeniowe i kosmetyczne. Usuwane są też usterki, które wskazano w czasie bieżącej kontroli obiektu. Zakończono również odbiory Sanepidu i straży pożarnej.

Miesiąc temu złożono wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie hali. Po uzyskaniu takiej zgody od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wykonawca dokona pisemnego zawiadomienia o gotowości do odbioru końcowego. Maksymalny czas na jego wykonanie to 45 dni. Wszystko więc wskazuje na to, że odbiór końcowy całego obiektu zakończy się jeszcze w listopadzie.




– Mam nadzieję, że jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to już w listopadzie będziemy mogli zaprosić mieszkańców do złożenia wizyty na obiekcie, który, jak się przekonałem, prezentuje się imponująco – mówi prezydent Jacek Wiśniewski.

Nowa hala sportowa składa się z kilku części. W jednej z nich są pływalnie, w tym 25-metrowy basen sportowy z ośmioma torami i widownią.

Druga niecka z trzema torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia, o powierzchni 140 metrów kwadratowych, będzie miejscem rekreacji.





Zobacz najnowsze zdjęcia wnętrza mieleckiej hali

W części treningowej hali znajdzie się boisko do piłki ręcznej lub trzy boiska do siatkówki czy badmintona. Atutem tego miejsca będzie ścianka wspinaczkowa.





Zobacz najnowsze zdjęcia wnętrza mieleckiej hali

Główna arena hali sportowej dedykuje się dyscyplinom zespołowym. W jej otoczeniu znajdą się: szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich oraz sala rozgrzewkowa. W hali będą się odbywały też koncerty, pokazy i inne duże wydarzenia.

Wedle umowy z wykonawcą termin zakończenia budowy hali był 24 stycznia 2022 rok. Inwestycja pochłonęła już ponad 150 milionów złotych.





Budowa hali sportowej zakończyć się za rok? [ZDJĘCIA]




O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.