Nocne kursy MKS w Mielcu?
Mieszkańcy, szczególnie ci młodzi, skarżą się na brak w Mielcu nocnych kursów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Problem ten doskwiera najbardziej w weekendy, kiedy to właśnie późną porą wielu mielczan bawi się na różnego rodzaju imprezach, a ostatnie autobusy jeżdżą ok godziny 23. W tej sytuacji pozostaje im albo taksówka, albo powrót do domu piechotą.

Wniosek o uruchomienie nocnych kursów MKS złożył radny Robert Wójcik. – Może niekoniecznie te autobusy powinny jeździć codziennie, wystarczy nocą z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę – postulował radny. – Ostatnie kursy są o godz. 23. Proszę mi wierzyć, że te autobusy są wtedy pełne. Dlatego uzasadnione jest, ze względu na bezpieczeństwo, żeby ostatni kurs odbywał się np. o godz. 2 w nocy.
Ewa Garncarz, prezes MKS w Mielcu, przypomiała, że nocne autobusy nie są w Mielcu tematem nowym: – Kiedyś zleciliśmy analizę takiego rozwiązania i na tej podstawie stwierdziliśmy, że kursy te nie będą opłacalne – mówiła. – Oczywiście jeśli zapadnie decyzja o uruchomieniu takiej linii, jeśli jej koszty zostaną zaakceptowane, to my jesteśmy w stanie to zrealizować. Tabor w nocy stoi i kierowca jest na rezerwie. Tylko proszę pamiętać, że będą to dodatkowe kilometry, które należy włożyć do rekompensaty.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.