Najpierw Lis, potem Dolina – powstaje mural mieleckich patriotów
Przy deptaku na mieleckim osiedlu Smoczka powstaje mural upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Pierwszym z przedstawionych postaci został legendarny partyzant Wojciech Lis ps. „Mściciel.
Projekt będzie rozszerzany o kolejne postaci. Jedną z nich będzie Stanisław Dolina (1909-72), który od 1939 r. należał do Organizacji Orła Białego. Kierował on siatką sabotażową w zakładach lotniczych w Mielcu, był dowódcą Związku Odwetu rejonu Mielec oraz należał do Armii Krajowej.
Malowanie odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy to bielenie ścian garażu, na którym ma powstać mural. Prace zostały wykonane przez aktywistów Odrodzonego Mielca i Patriotycznego Mielca oraz wolontariuszy z miasta. Drugi etap to malowanie. Finalne prace zostały zlecone Wojciechowi Rokosz, znanemu artyście, który wywodzi się z Mielca. Jak twierdzą członkowie Odrodzonego Mielca, projektu nie udałoby się zrealizować, gdyby nie pomoc sponsorów. Jednym z nich jest Urząd Miasta.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.