Akcja „Znicz” w powiecie. Kierowcy muszą być gotowi na policyjne kontrole
Od piątku (27.10) do 2 listopada na terenie powiatu mieleckiego trwa policyjna akcja „Znicz 2017″. Jak co roku głównym zadaniem mundurowych jest przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak i na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.
W wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Policja apeluje więc o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia funkcjonariuszy. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, mundurowi będą ręcznie kierować ruchem.
W ramach działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na: na trzeźwość kierowców, właściwe używanie świateł, stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach, przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze, używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom i nieprawidłowe zachowanie się pieszych.
Podczas działań policjanci będą korzystać z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Będą także używać laserowych mierników prędkości. Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach kontrole prędkości będą prowadzone w sposób kaskadowy. Wszystkim pieszym mundurowi przypominają o obowiązku noszenia odblasków.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.