Na wakacjach mielecki Rynek będzie wolny od spalin

Na wakacjach mielecki Rynek będzie wolny od spalin

Na czas wakacji, a dokładniej od 2 lipca do 28 sierpnia, mielecki Rynek będzie wolny od ruchu samochodowego. Wyjątkiem będą autobusy MKS i pojazdy służb. Stanie się po raz pierwszy w historii miasta.

Zmianę organizacji ruchu na starówce na czas wakacji przygotowano na zlecenie Urzędu Miasta.
„W celach rekreacji i w związku z organizacją różnych wydarzeń plenerowych zostanie wyłączony ruch okrężny dla samochodów z ulicy Rynek” – czytamy w dokumencie.

Wcześniej przejazd ten zamykano tylko w weekendy. Teraz jednak w związku z licznymi sygnałami od mieszkańców, samochody  będą musiały omijać centrum starówki także w pozostałe dni tygodnia.

Może się to wiązać z utrudnieniami w dojeździe do ulic Mickiewicza i Kościuszki od strony ulic Legionów i Kilińskiego. To samo dotyczy trasy do Legionów i Kilińskiego od Mickiewicza i Kościuszki.

Wakacyjny zakaz jazdy samochodami wokół Rynku ma wielu swoich zwolenników, ale i przeciwników. Ci drudzy to przede wszystkim okoliczni mieszkańcy i osoby prowadzące biznes w tym rejonie miasta. Magistrat ma jednak jasną tego miejsca.
Plan jest taki, że mielecka starówka będzie miejscem wypoczynku bez huku i bez spalin. Dlatego w przyszłości urzędnicy nie wykluczają wyłączenia Rynku z ruchu samochodowego przez cały rok.
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.