Na święta majowe w Mielcu zawisły flagi… Unii Europejskiej
Z okazji 1, 2 i 3 maja, podczas których obchodzimy kolejno święta pracy, biało-czerwonej flagi i uchwalenia polskiej Konstytucji 3 Maja, na mieleckich budynkach publicznych zawisły sztandary… Unii Europejskiej. Powiadomił nas o tym zbulwersowany Czytelnik, który przesłał zdjęcia Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, czyli popularnego „Elektryka”.


– Dlaczego na wewnętrzne święto państwowe na placówkach oświatowych wystawiono sztandary unijne, która przecież nie ma z 1, 2, ani 3 maja zbyt wiele wspólnego. Chyba to nie najlepiej świadczy o suwerenności Polski? – złości się mielczanin.
To nie pierwsza taka kontrowersja w Mielcu. Przed Narodowym Dniu Żołnierzy Wyklętych (01.03) z latarni… zdjęto większość biało-czerwonych flag. Pisaliśmy o tym TUTAJ.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.