Mury przy Padykuły jak mury Jerycha? [WIDEO]

Mury przy Padykuły jak mury Jerycha? [WIDEO]

Ceglane mury powstały przed laty, by chronić mieszkańców przed hałasem z ulicy Padykuły. Dziś rozsypują się. Radny Jarosław Szczerba nagrał materiał wideo, na którym widzimy, jak wyjmuje z muru zniszczone cegły z muru i wkłada je do reklamówki.

O fatalnym stanie muru, mającego pełnić funkcję ekranu akustycznego, przy ulicy Padykuły mówi się od lat. Radny Jarosław Szczerba po raz pierwszy interweniował w tej sprawie jesienią 2019 roku.
– Otrzymałem odpowiedź, że magistrat rozważa zlecenie przeglądu technicznego muru. Do dziś nic się w tym temacie nie dzieje. Jeżeli zwracam się do urzędu z jakim zapytaniem to po to, żeby w końcu coś zrobić. Nie po to, żeby te mury dalej gdzieś niszczały i nie wyglądały zbyt estetycznie. Nie chcę odpowiedzi, że miasto będzie w miarę środków będzie starało się coś z tym zrobić. Przecież nie są to jakieś porażające kwoty – grzmiał radny.

Aby wzmocnić swój przekaz, opublikował w sieci wideo, na którym widzimy, jak wyjmuje z muru rozsypujące się cegły i wkłada je do reklamówki.

– Nie są to biblijne mury Jerycha (mury runęły, gdy Jozue rozkazał Izraelitom dąć w trąby – od red.). Ale jeśli w dalszym ciągu nic się w tym temacie nie będzie działo, to podzielą ich los. Pozwoliłem sobie j kilka kawałków tego muru włożyć do reklamówki i wraz z pismem złożyć w Urzędzie Miasta. Zrobiłem to po to, aby przypominał urzędnikom ten temat – relacjonował.
Wiceprezydent Paweł Pazdan tłumaczy, że remont muru blokuje brak wolnych środków.
– Przy naszych możliwościach budżetowych musimy realizować najpilniejsze prace. Jeżeli będzie taka możliwość, żeby ten mur poprawić, to wtedy będzie to robione. Natomiast w innej sytuacji będzie musiał poczekać – zastrzegł.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.