Minister Macierewicz: – Za dwa dni przetarg na śmigłowce!Dziś (18.02) na konferencji poświęconej bezpieczeństwu, która odbywa się w Monachium, Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, zapowiedział, że za dwa dni, czyli w poniedziałek (20.02) ogłoszony zostanie przetarg na zakup 16 śmigłowców dla sił specjalnych i marynarki wojennej. Czy będą to również Black Hawk’i z Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu? Tego Macierewicz, niestety, nie powiedział.

– W poniedziałek ma ten przetarg zostać ogłoszony, oferty mają zacząć spływać, to jest pierwsza kwestia – oświadczył Macierewicz. – Druga, to 60-dniowe opóźnienie. Bardzo jestem wdzięczny wszystkim urzędnikom i przedstawicielom firm śmigłowcowych, którzy tak szybko poradzili sobie z problemami, z którymi poprzednia ekipa przez osiem lat nie mogła poradzić 60 dni do 8 lat. Obyśmy mieli tylko takie kłopoty – dodał.
Szef MON sprecyzował, że przetarg dotyczy zakupu 16 śmigłowców – po osiem dla sił specjalnych i morskich. Natomiast polskim siłom zbrojnym zostaną przekazane ((z wolnej ręki?) dwa maszyny do ćwiczeń. Na to ostatnie zamówienie liczą w PZL. Tym bardziej, że Macierewicz obiecywał to wizytując w październiku ub. r. mieleckiego zakłady.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.