Miliony z Urzędu Miasta dla mieleckiego sportu

Piekarnia z Mielca zapłaci za gaz o... 900 procent więcej

Prezydent Jacek Wiśniewski podpisał umowy z trzema mieleckimi klubami sportowymi, które występują na szczeblu centralnym. Zespoły te w zamian za pieniądze z miasta mają „promować go poprzez sport”.
Podpisy na umowami złożyli:

  • Jacek Wiśniewski, prezydent miasta,
  • Jacek Klimek, prezes FKS Stal Mielec S.A.,
  • Paweł Warzecha, wiceprezes SPS Stal Mielec,
  • Roman Kowalik, prezes SPR Stal Mielec S.A.
Miliony z Urzędu Miasta dla mieleckiego sportu
Zdjęcie: Urząd Miasta w Mielcu

To już trzecia w tym roku forma wsparcia dla mieleckiego sportu realizowana przez magistrat. Pierwszą były umowy stypendialne na łączną kwotę ponad 2,8 mln zł, które prezydent podpisał z przedstawicielami 12. mieleckich klubów sportowych.

Innym wsparciem były dotacje na poprawę warunków uprawiania sportu dla dziewięciu klubów. Niebawem miasto przekaże środki do 30 klubów i stowarzyszeń na szkolenie dzieci i młodzieży.
Łączna kwota wsparcia dla mieleckiego sportu w tym roku wyniesie 5,2 mln zł. Głównymi beneficjentami tej kwoty są piłkarze nożni, szczypiorniści i siatkarki.

  • FKS Stal Mielec S.A. – 1,6 mln. zł.
  • Handball Stal Mielec S.A. – 1,6 mln. zł.
  • SPS Stal Mielec – 544 tys. zł.

Oprócz tego na szkolenie młodzieży stowarzyszenie FKS Stal Mielec otrzyma z miasta 188 tys. zł, SPR Stal Mielec – 100 tys. zł, a SPS Stal Mielec – 115 tys. zł.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.