„Mieleckie trolle partyjne szczują i plują w sieci. Robią to za zachętą i przyzwoleniem swoich politycznych mocodawców”




Cała Polska żyje tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który w niedzielę (13.01) został zamordowany przez niezrównoważonego psychicznie bandytę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Nie inaczej jest nad Wisłoką. W poniedziałek (14.01) na Placu Armii Krajowej mielczanie oddadzą hołd  prezydentowi Gdańska paląc znicze i modląc się. List kondolencyjny w tej sprawie napisał również włodarz Mielca, Jacek Wiśniewski (więcej o tym TUTAJ).

Okolicznościom tragicznej śmierci prezydenta Gdańska swój najnowszy wpis poświęcił Andrzej Talarek (na zdjęciu), lokalny bloger. W felietonie tym sporo jest nawiązań do mieleckiej rzeczywistości.




W tekście czytamy m.in.: „ Te pyskówki uskuteczniane w radach miasta czy powiatu nie są jeszcze czymś poza godnością. Ale trzymających w ryzach swoje popędy lokalnych polityków dzielnie wyręczają mieleccy internauci, a bardziej internetowe trolle partyjne, które szczują i plują, nie myśląc o konsekwencjach swego zachowania. To oni najbardziej – często za przyzwoleniem i zachętą politycznych, mieleckich mocodawców, pewnie także jak morderca z Gdańska, zmotywowani nachalną propagandą – dokładają swoje do tej śnieżnej kuli nienawiści, która przetacza się przez Polską. Tej nienawiści, która – niezatrzymana – może nas zniszczyć. Niezależnie od tego, z której strony twarz nam się kurczy, gdy czytamy o tym, co się dzieje.”




Cały felieton Andrzeja Talarka można znaleźć TUTAJ.




O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.