Mieleckie hity 2017 rokuKontynuujemy podsumowanie minionego roku w Mielcu i okolicach. Tym razem wybraliśmy pięć najważniejszych (w sensie pozytywnym) wydarzeń w powiecie. Oczywiście możecie mieć inne zdanie, liczymy na to. Czekamy na Wasze komentarze. Tymczasem prezentujemy nasze hity 2017 roku:
1. Pozyskaliśmy 17 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę hali widowiskowo-sportowej. Nigdy wcześniej Mielec nie pozyskał tak wysokiej dotacji z zewnątrz. Tak, wiemy, że do tej pory nie wyłoniono wykonawcy, że koszty, itd., ale nikt już tych milionów nam nie zabierze.

2. Liczba osób bez pracy zmniejszyła się we wszystkich gminach powiatu, a w samym Mielcu spadła poniżej 2000 osób. Prezydent Daniel Kozdęba stwierdził, że kto chce, ten pracuje, co chyba pokrywa się z rzeczywistością. To ważne. Problemem jest jednak wysokość zarobków.
3. Ruszyła pierwsza edycja programu wymiany pieców. Chodzi o system dotacji na instalację palników pochłaniających toksyczny dym. To ważny element walki o czyste powietrze w Mielcu.

4. Mielczanin Marcin Piątkowski robi globalną karierę dzięki swemu JIVR Bike’owi – elektrycznemu, bezłańcuchowemu rowerowi nowej generacji z mobilną nawigacją i innymi innowacjami.
5. Rozpoczęto działań w celu przejęcia od Skarbu Państwa Stawów Cyranowskich i uczynienia z nich miejsca wypoczynku nad wodą, sportu i rekreacji w otoczeniu malowniczych lasów.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.