Mielecki policjant znowu na urlopie złapał przestępcę

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Policjant, będąc na wolnym, zatrzymał mieszkańca Mielca, którego ścigano za uchylanie się od zapłaty zasądzonych alimentów. Ten sam funkcjonariusz ponad tydzień temu, także w cywilu, ujął innego poszukiwanego osobnika.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (04.10) rano. Wówczas to mielecki policjant w czasie wolnym od służby, na ulicy Szafera, zauważył podejrzanego mężczyznę. Z odpraw służbowych pamiętał, że może on być poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego, podążając za poszukiwanym, powiadomił patrol i poprosił o interwencję we wskazanym miejscu. W tym samym czasie podszedł do mężczyzny i okazując legitymacje służbową, zatrzymał go.

Patrol wylegitymował mężczyznę i potwierdził, że na 29-latka wystawiono nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, w celu odbycia bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd doprowadzono go do zakładu karnego.
Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.