Mielecki policjant znowu na urlopie złapał przestępcę

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Policjant, będąc na wolnym, zatrzymał mieszkańca Mielca, którego ścigano za uchylanie się od zapłaty zasądzonych alimentów. Ten sam funkcjonariusz ponad tydzień temu, także w cywilu, ujął innego poszukiwanego osobnika.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (04.10) rano. Wówczas to mielecki policjant w czasie wolnym od służby, na ulicy Szafera, zauważył podejrzanego mężczyznę. Z odpraw służbowych pamiętał, że może on być poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego, podążając za poszukiwanym, powiadomił patrol i poprosił o interwencję we wskazanym miejscu. W tym samym czasie podszedł do mężczyzny i okazując legitymacje służbową, zatrzymał go.

Patrol wylegitymował mężczyznę i potwierdził, że na 29-latka wystawiono nakaz doprowadzenia do zakładu karnego, w celu odbycia bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd doprowadzono go do zakładu karnego.
Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.