Mielec uruchomił infolinie dla uchodźców z Ukrainy

Mielec pomaga Ukrainie. Dziś zbiórka darów

W Mielcu uruchomiono dwie infolinie dla ukraińskich uchodźców. Służą one zarówno tym, którzy w Polsce już są, jak i tym, którzy tu zmierzają.
Pierwsza z infolinii to 884 057 690 i jest informacyjny (w godzinach 8-21). Drugi nr tel. – 884 057 701 dotyczy pomocy humanitarnej i jest czynny w godz. 11-17.

– Infolinie dotyczą to zarówno tych osób, które u nas już są, jak i tych, które jeszcze przebywają za naszą wschodnią granicą. Dzięki temu łatwiej jest im się do nas zgłaszać, opowiedzieć o swoich problemach, dopytywać się, itd. Możemy im np. powiedzieć, z jaką firmą w Mielcu mogą się skontaktować, że by pracować. Możemy im też doradzić, jak zdobyć dokumenty czy uregulować pobyt – informuje prezydent Jacek Wiśniewski.

Przypomniał on, że od kilku dni w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Cyranka przy ul. Cyranowskiej 66 funkcjonuje punkt informacyjno-humanitarny dla uchodźców z Ukrainy.
Przyjmowane są tam przede wszystkim: konserwy, jedzenie dla dzieci, proszki i płyny do prania (małe opakowania), jednorazowe maszynki do golenia, piżamy damskie, młodzieżowe i dziecięce, produkty do higieny osobistej, ciepłe skarpety, bielizna, koce, poduszki, prześcieradła, termosy, latarki, baterie i power banki oraz czajniki elektryczne.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.