MIELEC. Sypie się Ściana Żołnierza

Ściana pamięci położona na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu to przede wszystkim wyraz wdzięczności mieszkańców Mielca polskim żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej. To także miejsce uroczystości patriotycznych, które odbywają się tam dwa razy w roku. Sęk w tym, że obiekt ma już swoje lata, jest zniszczony i wymaga pilnej renowacji.

Z takim wnioskiem wystąpił Adam Jastrząb, dyrektor Trójki, a zarazem radny powiatowy: – Ściana, która została wykonana w 1996 roku przez Radę Rodziców, obecnie jest zniszczona, popękana, a jej wygląd nie odpowiada celowi, dla którego została wykonana – przekonywał. – Uważam, że wszyscy powinniśmy dbać o wychowanie patriotyczne dzieci i młodzieży. Dlatego proponuję, aby remont tej ściany, który nie powinien pociągać za sobą wielkich kosztów, wspólnie realizowało miasto i starostwo.
Z podobnym apelem wystąpił radny miejski, Zbigniew Rzeźnik: – Chciałbym prosić, żeby pan prezydent lub służby mu podległe zajęły się sprawą renowacji ściany, na której umieszczone są tablice upamiętniające ofiary i bohaterów II wojny światowej. Obiekt ten jest popękany i wymaga remontu. Stąd moja prośba, żeby się tym zainteresować – podkreślił Rzeźnik na ostatniej sesji Rady Miasta.

Prezydent Jacek Wiśniewski odpowiedział, że zajmie się tematem. – Rozmawiamy o tym z panem starostą – zapewnił. – My ze swej strony na pewno zapiszemy w budżecie stosowną kwotę na ten cel.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.