MIELEC. Powstał Punkt Pobrań Materiału do Badań w kierunku koronawirusa

W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu działa już Punkt Pobrań Materiału Biologicznego. Jest on skierowany do osób podejrzewanych o nosicielstwo SARS-CoV-2 lub chorych, których trzeba zbadać w kierunku koronawirusa. Nie jest on przeznaczony dla każdego, tylko głównie dla osób przebywających na kwarantannie, których skierował Sanepid.

Inne osoby mogą wykonać tekst w kierunku SARS-CoV-2, jeśli mają skierowanie od lekarza rodzinnego, ale tylko i wyłącznie po uprzednim umówieniu się telefonicznym (nr tel. 17 78-00-307). Punkt będzie pracował w dni robocze w godzinach od 7.30 do 9.30. Będzie można również wykonać badanie prywatnie, za odpłatnością, ale także tylko po umówieniu się telefonicznym.

–  To punkt, gdzie trzeba zachować pełen rygor sanitarny. To nie jest zwykła przychodnia. Nie ma mowy o tym, by pacjenci gromadzili się w poczekalni, bądź przychodzili w dowolnym momencie, by zasięgnąć informacji. Musimy zachować pełne bezpieczeństwo i dlatego konieczne jest bezwzględne dostosowywanie się do zaleceń personelu. Nie wolno wchodzić do punktu bez uprzedniego ustalenia wizyty z Sanepidem i personelem Oddziału Zakaźnego – wyjaśnia Magdalena Krępa, lekarz specjalista leczenia chorób zakaźnych, a zarazem dyrektor mieleckiego szpitala do spraw lecznictwa.O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.