MIELEC. Nowy most na Wisłoce otwarty. „To pokaźny obiekt” [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wybieramy Mieleckie Pozytywy 2020 roku

Dzisiejsze (20.05) uroczystości związane z oddaniem do użytku wybudowanego mostu na Wisłoce, z uwagi na pandemię koronawirusa miały wyjątkowo skromny charakter. Po przemowach władze województwa uruchomiły sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu w Złotnikach tuż obok mostu, co było symbolicznym dopuszczeniem nowej drogi do ruchu.

W krótkiej uroczystości wzięli politycy, samorządowcy i okoliczni mieszkańcy. Poświęcenia dokonał ks. Andrzej Rams z Chorzelowa po wspólnej modlitwie z ks. Antonim Sową z Rzędzianowic.

Pokaźny most

Władysław Ortyl, marszałek województwa, przypomniał, że realizacja tej inwestycji było koniecznością. Do dziś jedyną przeprawą przez Wisłokę był most przy ulicy Legionów w kierunku Woli Mieleckiej i Tarnowa. Od kilkunastu lat w godzinach szczytu w jego okolicach w Woli Mieleckiej i w Rzędzianowicach tworzyły się gigantyczne korki. Kolejne przeprawy przez Wisłokę znajdują się dopiero w Przecławiu  i w Sadkowej Górze. Jest też niewielki most o małej nośności w Gawłuszowicach.
Dzisiaj oddajemy ten most do użytku, dzięki temu będzie luźniej na przeprawie w Woli Mieleckiej. To też zapowiedź inwestycji, które nas czekają. Staramy się, by w połowie roku uruchomić przetarg na budowę odcinka drogi Rzędzianowice – Piątkowiec.  Z drugiej strony mam nadzieję, że równie szybko w Mielcu powstanie wiadukt nad linią kolejową i drogą na Tarnobrzeg – dodał marszałek Ortyl.

To most o długości ponad 500 metrów. To bardzo pokaźny obiekt i bardzo ładna konstrukcja, która  posłuży długie lata – mówił Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Teraz wiadukt

Most zbudowała firma Budimex. Koszt całej inwestycji to 44,2 mln zł  z czego 36,4 mln zł to dotacja unijna. Nowa możliwość przeprawy przez Wisłokę to dla mieszkańców duże udogodnienie. Nowy trakt rozpoczyna się w Mielcu przy ulicy Sienkiewicza na wysokości lotniska, przecina drogę powiatową w Złotnikach i za mostem kończy się rondem w Rzędzianowicach. Tam rozpocznie się kolejny etap inwestycji. Prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca ogłoszony zostanie przetarg na budowę dalszego ciągu tej drogi od Rzędzianowic aż do Piątkowca w kierunku Tanowa.

Drugą komplementarną inwestycją będzie budowa wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i linią kolejową L25, który ułatwi komunikację przez most i Specjalną Strefę Ekonomiczną w Mielcu.

Galeria zdjęć

Zdjęcia: Podkarpackie.pl
Materiał WIDEO
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.