MIELEC. Mamy najnowocześniejsze przedszkole na Podkarpaciu

Prawie 16 milionów złotych kosztowała budowa siedziby Przedszkola Miejskiego nr 20 na osiedlu Smoczka w Mielcu – najnowocześniejszej tego typu placówki na Podkarpaciu.

To bardzo ważne wydarzenie. Nasze miasto zyskało kolejny budynek, z którego możemy być dumni i którym możemy się pochwalić. Przedszkole nr 20, obok Miejskiej Biblioteki Publicznej to wizytówka Mielca. Jestem przekonany, że innowacyjność budynku i wysoki poziom kadry przedszkolnej przełożą się na wyższy poziom rozwoju najmłodszych mielczan – mówił prezydent Jacek Wiśniewski.
Wsparcie unijne

Oficjalnemu otwarciu przedszkola, które odbyło się w piątek (28.08), towarzyszyło podpisanie umowy na unijne dofinansowanie. Urząd Miasta otrzymał na ten cel 6,2 mln zł. Dzięki tym środkom budynek będzie energooszczędny i wyposażony w odnawialne źródła energii (pompy ciepła i fotowoltaikę). Nie będzie emitował zanieczyszczeń do powietrza: ciepło zapewni węzeł miejskiej sieci ciepłowniczej.

Nowo wybudowana placówka zyskała również w pełni przystosowaną salę świateł, w której możliwe będzie prowadzenie terapii dobieranej indywidualnie do potrzeb małego dziecka.

Przedszkole nr 20 z oddziałami integracyjnymi funkcjonowało wcześniej w budynku Szkoły Podstawowej nr 11. Teraz, w nowym obiekcie, zyskało nowe oddziały dla dzieci w wieku 3-6 lat, a także szansę na dodatkowe zatrudnienie nauczycieli, pomocy nauczycieli oraz woźnych oddziałów.O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.