MIELEC. Firmy nie muszą składać wniosków o umorzenie pożyczki z PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu informuje, że wszyscy przedsiębiorcy, którzy dostali pożyczkę do 5000 złotych na pokrycie bieżących kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, nie muszą składać wniosku o umorzenie tego zobowiązania. Wystarczy, że prowadzili działalność przez trzy miesiące od otrzymania wsparcia.  

Chodzi o pożyczki przyznawane przez rząd małym firmom w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, czyli ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii koronawirusa. Po spełnieniu warunku, czyli prowadzeniu działalności gospodarczej przez trzy miesiące miesiące od dnia udzielenia pożyczki, PUP sam sprawdzi, czy jest to zgodne z prawdą.

Weryfikacja zostanie przeprowadzona na podstawie informacji zawartych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub Krajowym Rejestrze Sądowym.
W przypadku potwierdzenia, że działalność była prowadzona przez 3 miesiące, przyznana pożyczka zostanie umorzona w całości bez konieczności składania dodatkowego wniosku. Przyjęte rozwiązanie dotyczy wszystkich pożyczek udzielonych przez urzędy pracy po 1 kwietnia 2020 roku.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.