Mielczanie oddadzą hołd bohaterom wojno polsko-bolszewickiej

W sobotę (15.08) o godzinie 17:30 w Mielcu i na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu,  odbędą się uroczystości związane z setną rocznicy Bitwy Warszawskiej, dzięki której wygraliśmy z bolszewikami. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie Prawda i Pamięć.
Sto lat temu, od 13 do 15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozgrywała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o uratowaniu Europy przed bolszewizmem. Z tej okazji w całym kraju organizowanych jest wiele inicjatyw, upamiętniających to wydarzenie. Mielec nie jest wyjątkiem.

Program obchodów

  • godz. 16:30 – zbiórka przy budynku TG Sokół w Mielcu.
  • 17 – odczyt na temat Bitwy Warszawskiej zorganizowany przez aktywistów Patriotycznego Mielca.
  • 17:15 – spotkanie na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu.
  • 17:30 – odsłonięcie tablicy edukacyjno-historycznej z okazji stulecia Bitwy Warszawskiej, zapalanie zniczy i złożenie kwiatów.
  • 17:45 – ognisko i patriotyczne pieśni przy akordeonie.

 O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.