Mielczanie łamią zasady kwarantanny domowe. Grożą im wysokie kary

W ostatnich dniach mieleccy policjanci odnotowali na terenie miasta kilka przypadków złamania zasady kwarantanny domowej związanej oczywiście z pandemią koronawirusa. Wszystkim osobom, które zostały na tym przyłapane, grozi wysoka kara grzywny.

Jedną z takich osób jest mężczyzna, który kilka dni temu wrócił z Norwegii. Mimo obowiązku przymusowej izolacji, opuścił miejsce pobytu. Dzielnicowi kilkakrotnie próbowali skontaktować się z nim telefonicznie, jednak nikt nie odbierał. Za chwilę jednak… przywitał się z nimi osobiście.

Nawet 30 000 zł kary

Po prostu podszedł do mundurowych i poinformował, że boli go kręgosłup, więc wyszedł z domu, aby pójść do brata po plastry przeciwbólowe. Problem w tym, jego brat mieszka na innym osiedlu.
Kolejny przypadek niestosowania się do kwarantanny dotyczył młodego mieszkańca miasta. Po kilku nieodebranych połączeniach telefonicznych policjanci napotkali go na klatce schodowej. Mielczanin beztrosko oświadczył, że był na zakupach. Policjanci wyczuli od niego alkohol.

W obydwu tych przypadkach policjanci wszczęli czynności wyjaśniające. I to nie jedyne takie przypadki w Mielcu. Obecnie komenda policji prowadzi kilkanaście takich postępowań.

Mundurowi przypominają, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Wobec tych, którzy nie stosują się do tego obowiązku, będą wyciągane surowe konsekwencje. Chodzi o grzywnę w wysokości do 30 000 zł.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.