Miejska wigilia dla samotnych jednak się odbędzie

Wigilii dla samotnych w tym roku nie będzie, ale...

Mimo pandemii COVID-19 Urząd Miasta zorganizuje wigilię dla osób samotnych i potrzebujących. Wydarzenie to ze względu na obostrzenia sanitarne będzie miało jednak nieco inny charakter niż w latach ubiegłych.
Miejska wigilia odbędzie się we wtorek (22.12) o godzinie 17. Zamiast wspólnego posiłku, łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania przy wigilijnych stołach ustawionych w specjalnym namiocie na Placu Armii Krajowej, tym razem rozdawane będą świąteczne paczki żywnościowe.

W razie złej pogody odbędzie się to w podcieniach budynku Samorządowego Centrum Kultury.

Tradycję świątecznych spotkań z osobami samotnymi i potrzebującymi zapoczątkował śp. prezydent Daniel Kozdęba. Magistrat wspierał w tym Hotel Iskierka. Pomagali także wolontariusze, którzy na co dzień pracują w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, oraz harcerze
Co roku o tej porze w specjalnie ustawionym namiocie na placu Armii Krajowej na czekało około dwieście miejsc. Tan samotni mieszkańcy mogli usłyszeć słowo duszpasterskie, przełamać się opłatkiem, zjeść posiłek i wspólnie zaśpiewać kolędy. Był też św. Mikołaj.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.